Sebzelerin ilaçlanması

image

Sebzelerin ilaçlanması

Toprak insanı rahatlatan en doğal varlıklardandır. Bazılarımız toprakla uğraşmaktan sebze, meyve veya çiçek yetiştirmekten oldukça haz alır moral bulur rahatlar. Topraktan verim almak sebze meyve yetiştirmek insana mutluluk verir. Bu verimi aldıkça mutluluğunuz artar. Tabii ki bu ürünleri almanın yetiştirmenin tek sebebi toprak değildir. Toprağın yanı sıra suya güneşe ve tabii ki emeğe ihtiyaç vardır. Bunlar bir arada olmasa verim ürün olmaz. Tabii ki ekimi gerçekleştirdikten sonra bol bol bakım ve çokça çaba ile sabırla ihtiyaç vardır. Tabii ki bu kadar emek harcayarak uğraşarak yaptığınız çalışmanın bir anda küçük veya büyük böceklerin istilasına uğrayıp boşa çıkmasını istemezsiniz.

 

Bu böceklerle başa çıkmanın sebzelerin korunmasının emeklerin boşa çıkmamasının en iyi yolu ilaçlamadan geçer. Tarladaki sebzelerin ilaçlanması nı pekte görmekten hoşlanmadığınız misafirlerinizden kurtulabilir onları ağırlamak zorunda kalmazsınız. İlaçlama yaparken gayet dikkatli olmalı kesinlikle bilinçsizce ilaçlama yapmamalıyız. İlaçlama yaparak sebzeleri korumak isterken onlara istemeden daha fazla zara verebilir ve asıl amacımızdan sapabiliriz. Bunlarla karşılaşmamak hem sebzeyi korumak hem toprağa zarar vermemek için bilinçli ilaçlama yapılmalı ve doğru sonuca ulaşmalıyız.

 

Bilinçli sebzelerin  ilaçlanması sayesinde sebzeleri korumuş olmakla kalmaz yıl boyu verdiğimiz emeğin karşılığını almış oluruz. Bazı çiftçilerimizin tek geçim kaynağı sebze yetiştirmedir. Bütün yıl uğraşıp ürün alıp para kazanmayı beklerken böceklerin gelip sebzelerimizi yemesini yada zarar vermesine seyirci kalamayız. Bunun için yetiştirmek kadar ilaçlama yapmanın da ne kadar önemli olduğunu fark etmeli ve kesinlikle bilinçli ilaçlama yaparak emeğimizi korumalıyız.İstanbul ilinde ilaçlama hizmeti almak istiyorsanız metkim istanbul ilaçlama firmasını aramalısınız

Contact Info